Aktualności
  
Nieostrożna kierująca "skasowała" śmieciarkę
21.12.2012

W środę 19 grudnia przed południem, na trasie wylotowej w kierunku Strzegomia doszło do poważnego wypadku. Osobowy citroen zderzył się czołowo z autem do wywożenia śmieci, należącym do Zakładu Gospodarki Komunalnej. 

Kierująca nim kobieta najprawdopodobniej jechała za szybko, złapała pobocze, a następnie wpadła w poślizg i zjechała na przeciwległy pas, uderzając w nadjeżdżającą ciężarówkę-kontener, służącą do selektywnej zbiórki odpadów. Jej kierowca do ostatniej chwili próbował uniknąć zderzenia, w rezultacie znalazł się w rowie.

Kobieta z obrażeniami została odwieziona do szpitala, jednak jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - ma złamaną nogę. Niestety, Świebodzice zostały z poważnym problemem.

- Auto nadaje się do kasacji, to dla nas ogromna strata bo samochód był nowy, zaledwie 4-letni - mówi Kacper Nogajczyk, dyrektor ZGK. - Służył do selektywnej zbiórki śmieci, a ta od stycznia będzie wzmożona ze względu na nowe przepisy. Mamy w tej chwili poważny kłopot.

Samochód ZGK został nieodwracalnie uszkodzony - wyrwany silnik, urwane jedno koło, skrzywiona rama, dlatego nic się już nie da z maszyną zrobić. Samochód miał zaledwie 4 lata, był więc prawie nowy. Zakup kolejnego, nowego pojazdu, to dziś wydatek rzędu 400 tys. zł. Kwota z ubezpieczenia nawet w połowie nie będzie w stanie pokryć tak pilnego wydatku.

Jak dowiedzieliśmy się od policji, sprawczyni wypadku nie miała ważnych badań technicznych, a auto jechało na kompletnie łysych oponach, co widać na zdjęciach wykonanych przez KPP w Świdnicy.

Agnieszka Bielawska-Pekala
Rzecznik prasowy UM w Świebodzicach

FOT. UŻYCZONE KPP W ŚWIDNICY

 

   
 
   

 


 

   

     |  strona główna  |  do góry  |